14 marketingových stratégií krajín, ktoré prilákajú viac turistov

Jednou z najdôležitejších úloh organizácie cestovného ruchu alebo DMO je skúmať a analyzovať hlavné ciele marketingového plánu vašej krajiny s cieľom priviesť turistickú návštevnosť do vášho cieľového regiónu.  Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete propagovať svoju krajinu. V tomto článku získate prehľad o najlepších marketingových stratégiách krajín, ktoré pomáhajú prilákať viac návštevníkov.

Rýchle menu:

Čo je to country marketing?

Podobne ako pri  marketingu destinácií  , aj pri marketingu krajiny ide o propagáciu konkrétnej krajiny s cieľom zvýšiť počet cestujúcich do tejto konkrétnej lokality. Marketing destinácie však môže byť aj marketing oblasti alebo  mesta  , zatiaľ čo marketing krajiny sa vo veľkej miere zameriava na región ako celok.

Hlavným cieľom country marketingu je zatraktívniť región ako iné miesta, zvýšiť tak návštevnosť a priniesť biznis do miestneho  cestovného ruchu  . V konečnom dôsledku ide o zlepšenie imidžu cieľového regiónu a zvýšenie jeho príťažlivosti pre zahraničných návštevníkov.

Prečo je country marketing dôležitý?

Aby ste uspeli pri prilákaní návštevníkov do cieľovej krajiny, je dôležité, aby ste zdôraznili najžiadanejšie aspekty miesta. Zamyslite sa nad atrakciami, ktoré by ľudí prilákali a zlákali k návšteve. Môžete napríklad určiť miesta Cypru, ktoré musíte vidieť, rodisko Afrodity, bohyne lásky, alebo nalákať návštevníkov, aby videli polárnu žiaru vo Fínsku.

Primárnym cieľom marketingu krajiny je dosiahnuť, aby cieľový región vynikol ako najlepšia alternatíva, aby si návštevníci vybrali toto miesto pred ostatnými. Dá sa to dosiahnuť zvýraznením všetkých jedinečných a atraktívnych lokalít cieľového regiónu. Majte na pamäti, že úspešný marketing krajiny môže byť veľmi výhodný pre miestny turistický priemysel, vrátane reštaurácií, zábavných podnikov, leteckých spoločností, železníc, autopožičovní, cestovných kancelárií a iných podobných sektorov.

Kto je zodpovedný za country marketing?

Ako  DMO  (organizácia destinačného marketingu) ste zodpovedný za marketing cieľovej krajiny. V skutočnosti každý, kto pracuje v oblasti  manažmentu cestovného ruchu,  má zodpovednosť za reprezentáciu cieľovej krajiny, ktorá sa má propagovať. Vašou úlohou je priviesť turistickú návštevnosť do regiónu implementáciou rôznych marketingových stratégií.

Vašou úlohou ako DMO nie je len povzbudiť návštevníkov, aby prišli do predmetnej krajiny, ale máte na starosti aj poskytovanie všetkých relevantných informácií o top atrakciách daného regiónu. Väčšina manažérov hotelov, reštaurácií a rezortov má tendenciu menovať svojich vlastných DMO, aby pomohli propagovať ich podnikanie.

14 marketingových stratégií krajín, ktoré prilákajú viac turistov

Existuje mnoho účinných marketingových stratégií, ktoré možno implementovať na účely prilákania návštevnosti do cieľovej krajiny. Tieto stratégie pomáhajú zlepšovať obraz krajiny a zvyšovať povedomie. Aby ste dosiahli svoj kľúčový cieľ ako DMO, tj prilákali návštevníkov do cieľového regiónu, tu je 14 techník marketingu krajín, ktoré vás postavia na cestu k úspechu.

1. Zvýraznite hlavné atrakcie

Jedným z najdôležitejších krokov, ktoré musí DMO urobiť, je jasne zdôrazniť hlavné lákadlá cieľovej krajiny. Zamyslite sa nad jedinečnými predajnými vlastnosťami regiónu, ako sú jeho lokality svetového dedičstva UNESCO, horské turistické chodníky, lyžiarske svahy, odľahlé pláže alebo sväté chrámy. Ako vidíte, je tu obrovské množstvo atrakcií, vďaka ktorým sa krajina môže zdať pre turistov príťažlivejšia.

Ak má krajina, ktorú propagujete, architektonické pamiatky, staroveké zrúcaniny alebo napríklad stredoveké hrady, tieto určite vzbudia záujem turistov. Využite jedinečné vlastnosti lokality a zvýraznite pre návštevníkov všetky zaujímavé miestne lokality. Pokúste sa vymyslieť čo najviac atrakcií, aby ste prilákali cestovateľov.

2. Identifikujte svojich cieľových návštevníkov

Vedieť, kto je vaša cieľová skupina, vám pomôže vytvoriť najlepšie marketingové stratégie. Musíte tiež myslieť na všetky dôvody, prečo by ľudia chceli tento región navštíviť. Vezmite si pero a papier a zaraďte cieľových návštevníkov do niekoľkých kategórií. Tu je niekoľko príkladov pre lepšiu predstavu:

Rozhodnite sa, či krajina, ktorú propagujete, osloví mladšiu generáciu, dôchodcov, rodiny, obchodných cestujúcich, študentov alebo páry, ktoré hľadajú destináciu na svadobnú cestu. Môže dokonca osloviť tých, ktorí hľadajú vzrušenie alebo tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku na pláži. Keď identifikujete svoje cieľové skupiny, budete môcť vytvoriť marketingovú stratégiu, ktorá bude najrelevantnejšia pre každú skupinu návštevníkov.

Nakoniec zvážte spôsoby, ako využiť trhy okolitých krajín a povzbudiť miestnych obyvateľov, aby navštívili váš región. Dá sa to dosiahnuť zvýraznením železničnej siete, ktorá spája váš región so susednými krajinami, alebo podobnosťou kultúr a jazyka. Cieľom je dosiahnuť dobrú rovnováhu, pokiaľ ide o to, odkiaľ prichádzajú vaši cieľoví návštevníci, aby ste sa stali menej závislými od domácich turistov.

3. Získajte a využite údaje, aby ste spoznali svojich návštevníkov

Vašou úlohou ako DMO je získať a využiť všetky potrebné údaje o vašich cieľových publikách. Ak máte napríklad webovú stránku, môžete použiť službu Google Analytics alebo podobné online nástroje, aby ste lepšie spoznali svojich návštevníkov zhromažďovaním údajov o ich demografických údajoch, pozadí, záujmoch a motiváciách.

Nielen online môžete zbierať informácie o svojich návštevníkoch. Offline prieskumom je možné zistiť aj priemerný vek existujúcich návštevníkov, ako aj to, ktoré destinácie ich najviac oslovujú, aké typy ubytovania využívajú atď. Po zhromaždení týchto údajov môžete použiť výsledky na využitie najlepších spôsobov, ako osloviť svojich návštevníkov tým, že im poskytnete relevantné informácie o cieľovej krajine.

4. Zamerajte sa na branding

Takmer všetky firmy používajú značku na to, aby boli ich služby alebo produkty ľahko identifikovateľné a odlíšiteľné od služieb alebo produktov iných obchodníkov. Branding môže zahŕňať vaše logo, celkový obrázok, farebnú schému alebo správu. Hlavným cieľom je zdôrazniť tie najunikátnejšie črty vašej cieľovej krajiny, aby bola ľahko rozpoznateľná a odlíšila sa od ostatných.

Vývojom správnych techník, ktoré odzrkadľujú potreby vášho cieľového trhu, ich môžete jednoducho aplikovať na miesto určenia. Môžete napríklad zverejniť obrázok krajiny so sloganom, ktorý identifikuje presnú polohu a prečo je to úžasné miesto na návštevu. Vytvorením hashtagov, ktoré budú vaši sledovatelia používať na Instagrame, môžete oboznámiť ľudí s regiónom pomocou vašej propagačnej správy.

5. Hľadajte partnerstvá

Táto stratégia je o hľadaní partnerstiev s organizáciami, ktoré majú podobné záujmy ako vy, s cieľom vybudovať dôveru a získať nové zdroje. Takéto partnerstvá môžu zahŕňať hotely, reštaurácie, cestovné kancelárie, cestovné kancelárie, zábavné podniky alebo dokonca miestne orgány z vašej krajiny.

Ak chcete začať, budete musieť prísť s marketingovými stratégiami krajiny, ktoré presvedčia tieto strany, aby vám poskytli podporu a zúčastnili sa vašej kampane. Diskutovaním o vašich cieľoch a nápadoch na budovanie značky s týmito stranami budú môcť realizovať vaše marketingové kampane popri vlastných reklamných metódach a vzbudiť záujem návštevníkov o cieľovú krajinu.

6. Vytvorte presvedčivú cieľovú webovú stránku

Nemožno poprieť pohodlie internetu, pokiaľ ide o prieskum konkrétneho regiónu pred plánovaním cesty. Webová stránka, ktorá je špecificky zameraná na cieľovú krajinu, je najlepším spôsobom, ako vášmu publiku predviesť stránky s najväčšími atrakciami. Takáto webová stránka vám umožňuje komunikovať priamo so zvedavým čitateľom pomocou pútavých videí, obrázkov a prehliadok virtuálnej reality.

Webová stránka môže byť použitá na to, aby návštevníkom poskytla podrobné informácie o destinácii predtým, ako si naplánujú cestu. Nezabudnite zahrnúť najlepšie možnosti hotelov, atrakcie, miesta, kde sa najesť a napiť atď. Uistite sa, že vaša webová stránka je vhodná pre mobilné zariadenia, pomocou sekcie blogu, ktorá poskytuje pútavé a zaujímavé články o krajine, ktorú propagujete.

7. Používajte princípy SEO

Pôsobivá webová stránka o krajine, ktorú propagujete, je účinná iba vtedy, ak sa umiestnila na popredných miestach v populárnych vyhľadávačoch, ako je Google. Tu prichádza na scénu komplexná stratégia SEO, aby sa zabezpečilo, že vaše webové stránky budú môcť návštevníci ľahko nájsť.

Optimalizácia pre vyhľadávače zahŕňa používanie výkonných kľúčových slov, vytváranie obsahu založeného na týchto kľúčových slovách a používanie rôznych techník, ako sú obrázky a videá na zlepšenie vášho hodnotenia. Ako už bolo spomenuté, blog na mieste je jedným z najlepších spôsobov, ako optimalizovať vašu webovú stránku prostredníctvom aktuálneho a informatívneho obsahu s použitím relevantných kľúčových slov. Koniec koncov, obsah je kráľ!

8. Engagement Marketing

Engagement marketing je použitie zdrojov na zapojenie ľudí a povzbudenie interakcií. Namiesto toho, aby ste publiku ukázali konkrétnu atrakciu, môžete použiť marketingové materiály, ktoré ľuďom umožnia zažiť destináciu. Dá sa to dosiahnuť prostredníctvom obsahu vytváraného používateľmi na sociálnych médiách alebo na vašej webovej lokalite, aby ľudia mohli zdieľať svoje skúsenosti a myšlienky.

Táto stratégia pomôže zvýšiť dôveryhodnosť vašej cieľovej krajiny, keď sa propaguje ústne, bez akéhokoľvek úsilia z vašej strany. Koniec koncov, ľudia majú tendenciu dôverovať ústnemu hláseniu oveľa viac ako propagačným slovám organizácie. Ak chcete ísť ešte o krok ďalej, môžete zahrnúť  360 prehliadok regiónu vo virtuálnej realite  , ktoré používateľom umožnia vychutnať si osobnú skúsenosť s krajinou s výzvou na akciu na konci videa, ktorá ich nasmeruje na vašu webovú stránku.

9. Poskytnite návštevníkom pohlcujúci zážitok

Video marketing  je efektívna technika, ktorá pomáha podporiť marketingovú kampaň vašej krajiny. Keďže videá sa dajú ľahko zdieľať na platformách sociálnych médií, môžu propagovať hlavné body záujmu regiónu alebo môžu obsahovať osobné skúsenosti iných cestovateľov s krajinou počas ich návštev.

Aby sme išli ešte ďalej,  marketing vo virtuálnej realite  je ďalšou mocnou technikou, ktorá vašim cieľovým návštevníkom poskytne osobnejší zážitok z krajiny z ich domova. Môžete sem zahrnúť virtuálne zážitky z hotela alebo rezortu, miestnej reštaurácie alebo virtuálne prehliadky hlavných dominánt regiónu – možnosti sú nekonečné!

10. Využite sociálne médiá na propagáciu svojej krajiny

Používanie sociálnych médií na oslovenie online používateľov a propagácia vašej krajiny je jedným z najlepších spôsobov, ako šíriť svoje posolstvo. Na platformách ako Facebook a Instagram môžete napríklad využiť propagačné príspevky, videá a dokonca aj súťaže na zvýšenie záujmu. Môžete si napríklad vytvoriť hashtag pre svoju krajinu, propagovať ho na Instagrame a zdieľať obrázky, ktoré predávajú daný región. Toto všetko je možné vykonať bezplatne.

Tieto platformy ponúkajú aj platené marketingové príležitosti, ako napríklad sponzorované reklamy na zvýšenie viditeľnosti. Najväčšou výhodou sociálnych médií je, že vám umožňujú zacieliť na ľudí na základe ich polohy, veku alebo demografických údajov, aby ste propagovali svoju krajinu.

11. Prilákajte influencerov

Ďalšou efektívnou a nepriamou marketingovou stratégiou je používanie influencerov na propagáciu vašej krajiny. Títo influenceri môžu byť celebrity, vlogeri, blogeri alebo ktokoľvek, kto má veľa sledovateľov na Facebooku, YouTube, Instagrame alebo na svojom vlastnom blogu. Cieľom je vybudovať dôveru prostredníctvom influencerov, ktorí už majú zapojené publikum.

Majte na pamäti, že počet sledovateľov by nemal byť najdôležitejším faktorom pri výbere influencerov na propagáciu vašej krajiny. Vo väčšine prípadov dosiahnete lepšie výsledky, ak sa spojíte so špecializovanými influencermi. Aj keď to môže znieť ľahšie povedané, ako urobené, nájdenie influencera bude z vašej strany vyžadovať trochu úsilia. Môžete im napríklad ponúknuť bezplatné ubytovanie výmenou za propagačný blogový príspevok alebo video o vašej krajine.

12. Propagujte na obľúbených cestovných webových stránkach

Okrem vytvorenia vlastnej webovej stránky na propagáciu vašej cieľovej krajiny by ste mali osloviť svoje publikum aj prostredníctvom iných dôveryhodných a renomovaných cestovateľských webových stránok, ako je TripAdvisor.

Na tieto webové stránky môžete napríklad zahrnúť obrázky, príbehy alebo videá a sledovať recenzie návštevníkov danej krajiny. Len sa uistite, že odpovedáte na všetky komentáre návštevníkov, bez ohľadu na to, či sú pozitívne alebo negatívne o vašej cieľovej krajine.

13. Preskúmajte rôzne metódy online inzercie

Teraz by ste mali mať zhromaždené všetky relevantné údaje o vašej cieľovej skupine. S týmito informáciami môžete použiť správne platformy a zobrazovať reklamu na propagáciu regiónu vašej cieľovej skupine prostredníctvom vlastných webových stránok a webových stránok tretích strán.

Väčšina DMO považuje PPC reklamu za efektívnu metódu na použitie. Existuje aj Google Adwords, pomocou ktorého môžete umiestniť svoje reklamy do vyhľadávaní cieľových používateľov, ako napríklad  „Rezervujte si výlet do Fínska“  . Platené vyhľadávanie sa zameriava na konkrétny trh, ktorého výsledkom je vyššia miera konverzie ako pri mnohých iných typoch reklamných metód. Remarketing je ďalšou skvelou technikou na oslovenie tých, ktorí už prejavili záujem o váš web.

14. Vytvorte offline marketingové stratégie

Teraz, keď poznáte svoj cieľový trh, budete musieť zistiť, kedy pravdepodobne vycestujú do vašej krajiny. Napríklad do krajiny ako Fínsko možno najlepšie zavítať v zimných mesiacoch, kde môžete vidieť polárnu žiaru, zatiaľ čo Cyprus je atraktívnejší v letných mesiacoch.

S ohľadom na tieto informácie môžete vytvoriť offline marketingovú stratégiu, ktorá je najvhodnejšia pre cieľovú krajinu. Noviny, rádio, televízne reklamy alebo národné alebo miestne cestovateľské výstavy sú platené offline reklamné metódy, ktoré môžete použiť na prezentáciu svojej krajiny v oblastiach, v ktorých sídlia vaši cieľoví návštevníci.

Trendy cestovného ruchu: Príležitosti pre odvetvie cestovného ruchu

Cestovný  ruch  sa neustále vyvíja. Od trendov, ktoré sú poháňané zákazníkmi a ich túžbou po jedinečných zážitkoch, až po tie, ktoré sú poháňané samotným odvetvím cestovného ruchu prostredníctvom osvojovania si nových technológií. Tí, ktorí pôsobia v sektore cestovného ruchu, musia držať palce a prijať moderné prvky, ktoré prilákajú viac zákazníkov. Od nových technológií a destinácií až po nové marketingové metódy je dôležité včas prijať najnovšie trendy.

Článok  „Trendy v cestovnom ruchu: Príležitosti pre odvetvie cestovného ruchu“  poskytuje pohľad na hlavné novovznikajúce trendy v cestovnom ruchu, ktoré je potrebné sledovať práve teraz a v budúcnosti.

Technologické trendy vznikajúce v cestovnom ruchu

Technológia rýchlo rastie s pomocou virtuálnej reality a umelej inteligencie. Firmy v cestovnom ruchu uznali hodnotu AI pre maximalizáciu funkčnosti. Od online rezervácií až po komunikáciu so zákazníkmi nemožno poprieť dôležitosť technológií v cestovnom ruchu. Keďže sa správanie a očakávania zákazníkov v priebehu času menia, rôzne typy technológií pomáhajú podnikom ponúkať pohlcujúcejšie skúsenosti a zlepšovať svoje služby zákazníkom.

V nasledujúcom článku  „Kľúčové technologické trendy vznikajúce v odvetví cestovného ruchu“  sa dozviete najdôležitejšie technologické trendy v sektore cestovania a turizmu.

Vyššie uvedené stratégie môžete použiť na prijatie viacerých prístupov pri privádzaní turistickej návštevnosti do vášho cieľového regiónu. Ako DMO je dobrou praxou zamerať sa na jednu stratégiu naraz a prijať odporúčané marketingové trendy na zabezpečenie úspechu.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

(2) komentáre

  1. Destinačný manažment z pohľadu cestovného ruchu – TRAVEL = LIFE

    […] prípadoch je destinácia zrejmá v tom, že ide o mesto , štát, ostrov alebo dokonca celú krajinu . Rovnako by ho však mohlo definovať pohorie alebo […]

  2. Čo je organizácia destinačného manažmentu – DMO – TRAVEL 4 LIFE

    […] mnoho rôznych typov destinácií, takže marketingové úsilie destinácie môže pozostávať z  marketingu krajiny  , marketingu  mesta  alebo marketingu konkrétneho geografického […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *