Zoznam cestovných agentúr pre cestovné kancelárie a spoločnosti, k zvýšeniu počtu rezervácií

Mnoho zákazníkov cestovného ruchu sa rozhodne rezervovať si produkty a služby prostredníctvom cestovnej agentúry, pričom ťaží z pohodlia a odborných znalostí. Z tohto dôvodu mnohé cestovné agentúry hľadajú spoluprácu s cestovnými kanceláriami, aby vytvorili viac rezervácií. Tu sa dozviete viac a zobrazíte zoznam hlavných cestovných agentúr, na ktoré sa treba zamerať.

Rýchle menu:

1. distribučný kanál pre cestovné kancelárie

Aj keď cestovné agentúry predstavujú dôležitý distribučný kanál pre spoločnosti v sektore  cestovania a cestovného ruchu , najmä na prilákanie prírastkových rezervácií, je dôležité pochopiť, že vaša vlastná webová stránka by mala byť vždy považovaná za distribučný kanál číslo jedna a dôvodov je mnoho.

Po prvé, pri rezerváciách uskutočnených prostredníctvom vašej vlastnej webovej stránky sa od vás nebude vyžadovať zaplatenie provízie rovnakým spôsobom, akým by ste platili pri rezervácii prostredníctvom cestovnej kancelárie. To znamená, že si budete môcť ponechať všetky peniaze, ktoré zákazníci minú. Znamená to tiež, že môžete vlastniť cestu zákazníka od začiatku do konca, čím rozšírite svoje možnosti komunikácie a poskytnete vám ďalšie príležitosti na ďalší predaj a krížový predaj.

Priame rezervácie navyše umožňujú vašej firme vlastniť všetky dôležité údaje zhromaždené počas cesty zákazníka. To môže byť neoceniteľné pri získavaní prehľadov o správaní vašich zákazníkov a konkrétnych cieľových skupín. Naproti tomu, keď sa rezervácie uskutočňujú prostredníctvom tretích strán, väčšina týchto údajov sa pre vás stane nedostupnou.

Čo sú to cestovné agentúry?

Cestovnú agentúru možno vo všeobecnosti opísať ako obchodnú spoločnosť alebo poskytovateľa služieb v cestovnom ruchu, ktorý ponúka zákazníkom produkty a služby súvisiace s cestovným ruchom, v mene dodávateľov. Teda vlastné produkty nevytvára. Týmito dodávateľmi môžu byť cestovné kancelárie, podniky v oblasti hotelového priemyslu,  pohostinstva, výletného priemyslu, leteckého priemyslu, požičovne áut atď.

Cestovné agentúry majú väčšinou prístup k aktuálnym inventárom hotelov, leteckých spoločností a iných podnikov a potom predávajú izby, letenky alebo podobné produkty a služby svojim klientom v mene týchto podnikov. Spoločnosti potom platia cestovnej kancelárii províziu za to, že pre nich vytvorí predaj alebo rezerváciu.

Cestovná agentúra, ktorá poskytuje tieto služby online, je známa ako online travel agency – online cestovná agentúra alebo skrátene OTA.

Prečo sú cestovné agentúry dôležité?

Pre cestovné spoločnosti je ťažké preceňovať význam cestovných agentúr v modernom svete, pretože v podstate fungujú ako marketingový aj distribučný kanál. To znamená, že cestovná agentúra môže pomôcť šíriť informácie o cestovnom produkte alebo službe a zároveň poskytnúť zákazníkom prostriedky na uskutočnenie rezervácie.

Zákazníci sa často obracajú na cestovné agentúry kvôli pohodliu, ktoré s tým súvisí. Zabezpečovanie cesty si môže vyžadovať veľa výskumu a často má veľa komponentov, zatiaľ čo obrátením sa na cestovnú agentúru zákazníci zúročia svoje odborné znalosti a môžu si zarezervovať všetky aspekty svojej cesty, z jedného miesta. To potom poskytuje prírastkové rezervácie pre cestovné kancelárie.

V niektorých prípadoch môžu cestovné kancelárie, ktoré sa ubezpečia, že ich produkty sú dostupné prostredníctvom cestovných agentúr, skutočne pomôcť zvýšiť počet priamych rezervácií. K tomu dochádza preto, že niektorí zákazníci využívajú cestovné kancelárie na nájdenie leteckých spoločností, hotelov a ďalších cestovných produktov, no neskôr sa rozhodnú, že si ich skutočne zarezervujú priamo.

Okrem toho existujú cestovné agentúry, ktoré sa špecializujú na poskytovanie služieb pre špecifické typy klientov, ako napríklad firemné cestovné agentúry, ktoré môžu asistovať pri riadení obchodných ciest. Tieto cestovné agentúry majú potenciál zvýšiť počet rezervácií z cieľovej demografickej skupiny, čo môže pomôcť hotelom, leteckým spoločnostiam a iným spoločnostiam optimalizovať príjmy.

Cestovné agentúry: ONE-STOP – stačí jediné kontaktné miesto pre všetky dovolenkové rezervácie

V minulosti sa online cestovné kancelárie často špecializovali na stravovanie pre určité aspekty  cestovného ruchu. Napríklad Booking.com začínal ako platforma na rezerváciu hotelov, Skyscanner bol zameraný na rezervácie leteckých spoločností, Airbnb bolo určené pre ubytovanie v rodine a Hostelworld bola platforma na rezerváciu hostelov.

Cestovné agentúry online sa však v súčasnosti čoraz viac stávajú jediným kontaktným miestom, ktoré zabezpečuje všetky rezervácie dovoleniek. Platformy ako Airbnb a Hostelworld teraz poskytujú možnosti na rezerváciu rôznych typov ubytovania vrátane ubytovní, hostelov, hotelov, penziónov a dokonca aj kempingov.

Niektoré platformy, ako napríklad Booking.com a Expedia, vám teraz umožňujú rezervovať si rôzne typy ubytovania, ako aj letenky, taxíky, požičovne áut, lístky na výletné plavby a dokonca aj cestovateľské zážitky. V skutočnosti to znamená, že rastúci počet cestovných agentúr vám teraz umožňuje plánovať a rezervovať si celú cestu z jedného miesta.

Zoznam cestovných agentúr pre cestovné kancelárie, k rastu počtu rezervácií

Pre maximalizáciu rezervácií je rozumné, aby sa cestovné kancelárie spojili s príslušnými cestovnými kanceláriami, ktoré majú prístup ku klientom v cieľových skupinách. Aby ste tomu pomohli, nižšie nájdete komplexný prehľad niektorých hlavných cestovných kancelárií, ktoré by ste mali poznať, pričom tieto agentúry sú zoskupené podľa oblastí špecializácie.

Zoznam cestovných agentúr špecializujúcich sa na ubytovanie

Aj keď môžu ponúkať rôzne ďalšie cestovné produkty, nasledujúce online cestovné kancelárie sa špecializujú na rezervácie ubytovania, čo znamená, že klienti sa na ne obracajú so žiadosťou o pomoc pri rezervácii hotelov, hostelov, ubytovania v domácnosti a ďalších.

1. Booking.com

Platforma Booking.com, založená v roku 1996 a vlastnená spoločnosťou Booking Holdings, sa špecializuje na rezervácie ubytovania a zároveň ponúka množstvo iných produktov pre cestovanie vrátane letov, áut a taxíkov. Jej ústredie sa nachádza v Amsterdame a táto služba sa stará o zákazníkov, ktorí si chcú rezervovať hotely, rezorty, vily, apartmány, hostely, penzióny, penzióny a rôzne iné ubytovania, pričom ponúka ubytovanie z takmer 200 rôznych krajín.

Ak chcete uviesť svoje ubytovanie na platforme Booking.com,  kliknite sem  .

2. Expedia

Expedia bola založená v roku 2001 a má hlavné sídlo v Seattli, Washington. Platforma, ktorá funguje ako OTA aj metavyhľadávač, má celkovo viac ako 40 lokalizovaných stránok a poskytuje možnosti rezervovať hotely, penzióny, dovolenkové domy, motely, chatky a iné formy ubytovania a zároveň ponúka ďalšie cestovné rezervácie. , ako sú požičovne áut, letenky, lístky na výletné plavby a cestovné balíčky, ktoré poskytujú vynikajúce pohodlie „všetko v jednom“.

Ak chcete zobraziť svoje ubytovanie s platformou Expedia,  kliknite sem  .

3. Hostelworld

Hostelworld so sídlom v Dubline s ďalšími kanceláriami v Londýne, Sydney, Porte a Šanghaji je online cestovná kancelária, ktorá sa výrazne zameriava na poskytovanie prístupu zákazníkom do hostelov, vďaka čomu je dôležitým zacielením OTA na cestovné spoločnosti pôsobiace v tomto konkrétnom sektore. Služba sa však rozšírila a okrem toho, že ponúka rezervácie hostelov po celom svete, teraz poskytuje aj prístup k rezerváciám hotelov a penziónov.

Ak chcete uviesť svoje ubytovanie na platforme Hostelworld,  kliknite sem  .

4. Airbnb

Airbnb, ktorý bol založený v roku 2008, je prevažne homestay marketplace, ktorý používateľom umožňuje vytvárať zoznamy ubytovania na prenocovanie alebo rezervovať pobyty v nehnuteľnostiach iných ľudí. Na základe toho sa služba rozšírila aj o zoznam nehnuteľností, ako sú hotely, pokiaľ spĺňajú základné kritériá platformy. Je to obzvlášť užitočné OTA zacielenie na cestovné kancelárie ponúkajúce nezvyčajnejšie ubytovanie, ktoré je schopné poskytnúť jedinečný zážitok.

Ak chcete uviesť svoje ubytovanie na platforme Airbnb,  kliknite sem  .

Viac cestovných agentúr zameraných na ubytovanie

S cieľom optimalizovať úroveň dopytu a maximalizovať počet rezervácií, ktoré prilákate od cestovných kancelárií, je rozumné spojiť sa s čo najväčším počtom. Niektoré cestovné kancelárie vám umožňujú prispôsobiť si vlastný zoznam ubytovania na ich platforme, čo môže tiež pomôcť predviesť to, čo ponúkate, a pomôcť vašej nehnuteľnosti vyniknúť.

Prečítajte si  „12 online cestovných kancelárií (OTA) na zvýšenie počtu rezervácií hotelov“  , kde nájdete vyčerpávajúci zoznam OTA, ktoré kladú dôraz alebo sa zameriavajú na rezervácie ubytovania, ako sú hotely, ubytovne, hostely a penzióny.

Zoznam cestovných agentúr špecializujúcich sa na plavby

Niekoľko cestovných kancelárií kladie osobitný dôraz na odvetvie výletných plavieb a mnohí zákazníci, ktorí hľadajú plavby, sa obracajú na OTA so žiadosťou o pomoc s rezerváciou. Nižšie nájdete niektoré z hlavných OTA špecializujúcich sa na plavby.

1. Cruisewatch

Platforma Cruisewatch bola vytvorená v roku 2016 s cieľom poskytnúť používateľom spôsob porovnávania a rezervácie výletných zájazdov. Služba ponúka zákazníkom možnosti vyhľadávania na základe dátumu, destinácie, výletnej linky a ďalších. Na rozdiel od mnohých iných online cestovných kancelárií sa Cruisewatch zameriava výlučne na trh výletných lodí, čo znamená, že neposkytuje možnosti rezervácie ubytovania, letov, prenájmu vozidiel alebo dovolenkových balíkov nesúvisiacich s výletnými loďami.

Pre viac informácií o platforme Cruisewatch  kliknite sem  .

2. Avoya Travel

Avoya Travel je online cestovná agentúra s hlavným sídlom vo Fort Lauderdale na Floride. Spoločnosť kladie jasný dôraz na oceánske a riečne plavby a zároveň umožňuje používateľom vyhľadávať zájazdy a letoviská. Je tiež pozoruhodný tým, že je príkladom OTA, ktorý je stále zameraný na poskytovanie odbornej pomoci prostredníctvom cestovných kancelárií alebo plánovačov dovoleniek, na rozdiel od zamerania sa na samoobslužný model. K dispozícii sú však aj samoobslužné možnosti.

Pre viac informácií o platforme Avoya Travel  kliknite sem  .

3. CruiseCritic

CruiseCritic bol spustený v roku 1995 a TripAdvisor ho kúpil v roku 2007. Služba sídli v Penningtone v štáte New Jersey a poskytuje používateľom možnosti nájsť plavby na základe obľúbených destinácií, obľúbených výletných liniek a obľúbených lodí. Okrem týchto možností vyhľadávania a rezervácie je CruiseCritic pozoruhodný množstvom ďalšieho obsahu na stránke, vrátane viac ako 350 000 recenzií plavieb a odborných rád o rôznych typoch plavieb.

Pre viac informácií o platforme CruiseCritic  kliknite sem  .

4. Costco Travel

Costco Travel je vo vlastníctve Costco Wholesale Corporation a bola vytvorená v roku 2000. Platforma je výhradne zameraná na členov Costco a poskytuje cestovné rezervácie pre používateľov v Spojených štátoch a Kanade. Služba kladie dôraz na kvalitu aj hodnotu a kladie veľký dôraz na trh výletných plavieb. Na základe toho sa Costco Travel stará aj o hotely, letecké spoločnosti, autopožičovne a rôzne iné cestovné kancelárie.

Pre viac informácií o platforme Costco Travel  kliknite sem  .

Viac cestovných kancelárií zameraných na plavby

Ak prevádzkujete výletnú linku alebo podobnú firmu, zvýšenie dosahu spojením s viacerými cestovnými kanceláriami môže byť životne dôležité. Cieľom by malo byť v podstate zabezpečiť, aby zákazníci mohli lístky na plavby ľahko nájsť, aj keď nepoznajú vašu firmu, a OTA sú na to ideálne.

“Cruise Industry: Všetko, čo potrebujete vedieť o výletných plavbách”  nájdete zoznam niektorých ďalších cestovných agentúr, ktoré sa buď špecializujú na plavby, alebo kladú veľký dôraz na predaj lístkov na výletné plavby.

Zoznam cestovných agentúr špecializujúcich sa na firemných cestujúcich

Niektoré cestovné agentúry sa špecializujú na styk s obchodnými zákazníkmi a niektoré podniky zadávajú zodpovednosť za riadenie ciest týmto agentúram. Nižšie nájdete štyri najväčšie príklady.

1. American Express Global Business Travel

American Express Global Business Travel, alebo skrátene Amex Global Business Travel, je spoločnosť zaoberajúca sa správou podnikových ciest so sídlom v Jersey City v štáte New Jersey. Táto služba ponúka 24/7 personalizovanú podporu, ktorá umožňuje obchodným cestujúcim jednoducho vykonávať rezervácie, upravovať svoje plány a optimalizovať výdavky. Je to obzvlášť užitočná platforma na zacielenie na hotely, letecké spoločnosti, dopravné spoločnosti a spoločnosti zaoberajúce sa podujatiami zameranými na podnikateľskú demografickú skupinu.

Kliknite sem  pre informácie o Amex Express – Global Business Travel.

2. HRG vo svete

HRG Worldwide má sídlo v Basingstoke v Anglicku a teraz je vo vlastníctve Amex Global Business Travel. Pôsobí ako spoločnosť zaoberajúca sa riadením podnikových ciest a výdavkov a poskytuje obchodným zákazníkom prístup k dôležitým cestovným službám za dostupné ceny na požiadanie. Medzi cestovnými spoločnosťami, ktoré využívajú služby cestovných kancelárií, sú hotely, letecké spoločnosti a železničné spoločnosti zamerané na firemných zákazníkov.

Kliknutím sem  získate informácie o HRG Worldwide.

3. BCD Travel

BCD Travel so sídlom v Utrechte v Holandsku je korporátna cestovná spoločnosť s rozsiahlym globálnym dosahom, ktorá ponúka služby vo viac ako 100 krajinách. Zatiaľ čo spoločnosť primárne spolupracuje s inými podnikmi alebo s individuálnymi firemnými cestujúcimi pri riadení ich rôznych cestovných potrieb, spolupracuje aj s hotelmi, leteckými spoločnosťami, požičovňami áut a ďalšími dodávateľmi, aby získala prístup k výhodným sadzbám výmenou za generovanie rezervácií.

Kliknutím sem  získate informácie o BCD Travel.

4. Carlson Wagonlit

Carlson Wagonlit Travel (CWT) je globálna  cestovná manažérska  spoločnosť, ktorá je schopná poskytnúť podporu pre biznis klientov vo viac ako 140 krajinách. Zákazníci môžu využívať celý rad služieb na jednom mieste, vrátane rezervácií letov, hotelov, požičovní áut, lístkov na vlak, ktoré ponúkajú maximálne pohodlie. Toto pohodlie pomáha CWT vytvárať rezervácie pre iné cestovné kancelárie, ktoré by inak mohli byť zmeškané.

Kliknite sem  pre informácie o Carlson Wagonlit.

Viac cestovných agentúr zameraných na firemných cestujúcich

Firemní cestujúci môžu byť pre mnohé cestovné kancelárie obzvlášť cenní, pretože využívajú iné služby ako turisti. Napríklad v hoteloch môžu existovať príležitosti na predaj konferenčných miestností, zatiaľ čo letecké spoločnosti môžu predávať sedadlá v obchodnej triede. Pomáha to zdôrazniť hodnotu cestovných kancelárií zameraných na firemné cestovanie.

Prečítajte si  „8 firemných cestovných kancelárií pre hotely, aby ste získali viac obchodných cestujúcich“  , kde nájdete ďalšie cestovné kancelárie, ktoré môžu byť užitočnými partnermi, ak chcete prilákať rezervácie od firemných cestujúcich.

Zoznam cestovných agentúr špecializujúcich sa na letenky

Letecké spoločnosti sú cestovné spoločnosti, ktoré môžu výrazne profitovať z partnerstva so správnymi cestovnými agentúrami. Nižšie sa dozviete viac o štyroch najpopulárnejších cestovných agentúrach zameraných na lety.

1. Skyscanner

Skyscanner, založený v Edinburghu v Škótsku v roku 2002, je online cestovná agentúra a metavyhľadávač, ktorý teraz vlastní Trip.com Group. Pôvodne bol vytvorený s cieľom pomôcť zákazníkom nájsť lacné lety a je hlavným OTA pre letecké spoločnosti a podobné cestovné spoločnosti, na ktoré sa môžu zamerať. Odvtedy však rozšírila svoju činnosť a teraz zahŕňa aj zariadenia na rezerváciu hotelov a prenájom áut spolu s ďalšími cestovnými produktmi a službami.

Ak chcete uviesť svoju firmu na platforme Skyscanner,  kliknite sem  .

2. Cheapflights – Lacné lety

Spoločnosť Cheapflights bola založená v roku 1996 a má hlavné sídlo v Londýne v Anglicku. Platforma primárne funguje ako metavyhľadávač s osobitným dôrazom na letenky. Cheapflights v podstate čerpá zoznamy letov od leteckých spoločností, cestovných kancelárií a cestovných webových stránok, čo zákazníkom umožňuje jednoducho porovnávať ceny a nájsť najlacnejšie lety. Služba tiež poskytuje možnosti pre hotely, požičovne áut a balíkové ponuky.

Ak chcete zistiť viac o platforme Cheapflights,  kliknite sem  .

3. Kiwi.com

Kiwi.com bola pôvodne známa ako Skypicker.com a bola vytvorená v roku 2011. Hlavným zameraním platformy je predaj leteniek a v priemere je Kiwi zodpovedná za rezerváciu približne 35 000 miest v lietadlách každý deň. Zatiaľ čo lety sú hlavným zameraním, platforma poskytuje používateľom aj možnosti rezervovať si prenájom áut, izieb a iných cestovných produktov, čo znamená, že môže byť užitočnou OTA aj pre spoločnosti ponúkajúce tieto produkty alebo služby.

Ak chcete uviesť svoju firmu na platforme Kiwi.com,  kliknite sem  .

4. LowFares.com

LowFares.com, ktorá bola spustená v roku 2001 a sídli v Los Angeles v Kalifornii, je cestovateľská webová stránka, ktorej cieľom je poskytnúť zákazníkom prístup k cenovo dostupným letenkám do destinácií po celom svete. Okrem toho má platforma partnerstvá s Priceline, Expedia a mnohými ďalšími, čo jej umožňuje poskytovať prístup k cenovo dostupným cestovným rezerváciám všetkých druhov vrátane hotelových izieb, lístkov na výletné plavby, dovolenkových balíkov, požičovní áut a ďalších.

Ak sa chcete dozvedieť viac o platforme LowFares.com,  kliknite sem  .

Viac cestovných agentúr, zameraných na letenky

Pre letecké spoločnosti môže byť dôležité spojiť sa s čo najväčším počtom rôznych platforiem cestovných agentúr resp. kancelárií. Koniec koncov, zákazníci používajú množstvo rôznych metód na rezervovanie letov a vy potrebujete, aby bola vaša firma čo najviditeľnejšia, aby ste mohli konkurovať. Pozornosť by sa mala zamerať najmä na agentúry, ktoré sa špecializujú na letenky a informácie o letoch.

časti „Letecký priemysel: Všetko, čo potrebujete vedieť o sektore leteckej dopravy“  nájdete väčší zoznam rôznych cestovných kancelárií, ktoré sa primárne zameriavajú na túto oblasť cestovného ruchu.

Zoznam cestovných agentúr špecializujúcich sa na zájazdy a aktivity

Niektoré cestovné agentúry ponúkajú zákazníkom možnosť rezervovať si zájazdy a aktivity, čo im dáva, čo robiť po príchode do zvolenej destinácie. Niektoré príklady sú nasledovné:

1. TourRadar

TourRadar so sídlom vo Viedni v Rakúsku bol spustený v roku 2010 a poskytuje používateľom prístup k rezerváciám zájazdov a iných cestovateľských zážitkov. Platforma predstavuje ponuky od širokej škály rôznych cestovných kancelárií, resp. tour-operátorov. Okrem toho sa TourRadar spolieha aj na množstvo obsahu vytváraného používateľmi, vrátane recenzií cestovania zákazníkov, čo cestujúcim uľahčuje identifikáciu a rezerváciu výletov, na ktoré vždy chceli ísť.

Ak chcete zistiť viac o platforme TourRadar.com,  kliknite sem  .

2. TourScanner

TourScanner bol založený v roku 2018 a ide o metavyhľadávač, ktorý je zameraný na zájazdy a cestovateľské zážitky. Služba zhromažďuje výsledky z tisícok online platforiem a prezentuje ich v ľahko čitateľnom formáte, ktorý používateľom umožňuje identifikovať najlepšie ponuky zájazdov, porovnávať ceny a rezervovať, a to všetko na jednom mieste. Je to obzvlášť cenná platforma, s ktorou sa môžete spojiť, ak spravujete cestovnú kanceláriu alebo atrakciu pre návštevníkov.

Ak sa chcete dozvedieť viac o platforme TourScanner.com,  kliknite sem  .

3. Prehliadka Amigo

Tour Amigo sídli v Brisbane v Austrálii a bola spustená v roku 2015. Umožňuje používateľom prezerať a porovnávať balíčky zájazdov a vykonávať rezervácie z centrálneho centra. Služba má prístup k zoznamom od viac ako 40 popredných cestovných kancelárií a celkovo inzeruje viac ako 7 000 zájazdov. Okrem toho, okrem ponuky založenej na zájazdoch, je tiež užitočné pripojiť sa k Tour Amigo, ak ste cestovná spoločnosť ponúkajúca poistné produkty alebo letenky.

Ak sa chcete dozvedieť viac o platforme TourAmigo.com,  kliknite sem  .

4. Mesto Unscripted

City Unscripted so sídlom v Londýne v Anglicku je jedinečná online platforma, ktorej cieľom je spojiť cestovateľov so súkromnými prehliadkami mesta, ktoré prevádzkujú miestni obyvatelia, ktorí tieto mestá poznajú a rozumejú im najlepšie. Služba bola spustená v roku 2014 a tiež poskytuje cestujúcim príležitosti nájsť a rezervovať si jedinečné zážitky v meste. Výsledkom je, že ide o skvelú službu, ku ktorej sa môžete pripojiť, ak ste cestovná kancelária, sprievodca alebo hostiteľ.

Ak sa chcete dozvedieť viac o platforme CityUnscripted.com,  kliknite sem  .

Zoznam agentúr špecializujúcich sa na stretnutia

Niektoré cestovné kancelárie sú schopné ponúknuť hosťom užitočné zariadenia a konferenčné miestnosti sú toho dobrým príkladom. Hotely a iné miesta sa môžu rozhodnúť pre pripojenie k nasledujúcim cestovným kanceláriám s cieľom zvýšiť dopyt.

1. Cvent

Spoločnosť Cvent, založená v roku 1999, sídli v meste Tysons vo Virgínii a pôsobí ako pohostinská a organizačná spoločnosť. Podnik je vo veľkej miere závislý od svojich softvérových riešení a poskytuje firmám a profesionálom prístup k možnostiam získavania zdrojov pre stretnutia, obchodné akcie, konferencie a obchodné výstavy. Je to solídna možnosť, ak hľadáte cestovnú agentúru, ktorá môže generovať rezervácie miest, hotelových konferenčných miestností alebo podobných zariadení.

Ak chcete uviesť svoju firmu na platforme Cvent.com,  kliknite sem  .

2. MeetingBookers.com

Stretnutia sú významnou súčasťou služobných ciest a MeetingBookers.com sa stará predovšetkým o túto demografickú skupinu. Platforma poskytuje používateľom možnosti rezervovať si stretnutia v destináciách po celom svete a odhaduje sa, že v súčasnosti celkovo uvádza takmer 140 000 miest. S ohľadom na to je to príklad cestovnej kancelárie schopnej propagovať a vytvárať rezervácie pre zasadacie miestnosti, miesta konania a iné podobné priestory.

Ak chcete uviesť svoju firmu na platforme MeetingBookers.com,  kliknite sem  .

3. Vyhľadávač miesta

VenueFinder sa nachádza v Londýne v Anglicku a primárne sa zameriava na trh Spojeného kráľovstva, hoci ponúka rezervácie miest po celom svete. Miesta, ktoré sú k dispozícii pre cestujúcich na rezerváciu, zabezpečujú obchodné akcie, konferencie, obchodné výstavy, výstavy, svadby a ďalšie. Má za sebou históriu generovania rezervácií pre hotely, konferenčné centrá, vidiecke kluby, golfové kluby, hrady, zámky, centrá voľného času, bary a reštaurácie.

Ak chcete uviesť svoju firmu na platforme VenueFinder.com,  kliknite sem  .

4. Meetings.com

Platformu Meetings.com vlastní tá istá spoločnosť, ktorá prevádzkuje HotelPlanner.com, no zatiaľ čo táto platforma je zameraná na hotely, táto je zameraná na stretnutia a podujatia. Jeho hlavná kancelária sa nachádza vo West Palm Beach na Floride a samotná služba bola spustená v roku 2002. Na rozdiel od mnohých podobných platforiem má Meetings.com tím odborníkov, ktorí skúmajú a vytvárajú zoznam životaschopných miest, pričom často generujú rezervácie pre cestovné kancelárie. odporúčania.

Ak chcete uviesť svoju firmu na platforme Meetings.com,  kliknite sem  .

Zoznam agentúr špecializujúcich sa na prenájom áut

Požičovňa áut je dôležitou súčasťou cestovného ruchu a zákazníci často využívajú online služby, aby našli najlepšie dostupné ponuky. Z tohto dôvodu môže byť užitočné spojiť sa s nasledujúcimi agentúrami, ktoré sa špecializujú na túto oblasť:

1. Rentalcars.com

Platforma Rentalcars.com, ktorá bola založená v roku 2004 a predtým známa ako TravelJigsaw, je teraz súčasťou skupiny Priceline. Pôsobí na viac ako 60 000 miestach po celom svete vo viac ako 150 rôznych krajinách a každý rok je zodpovedný za generovanie približne 8 miliónov rezervácií na prenájom áut. Výsledkom je, že ide o mimoriadne cennú platformu, ku ktorej sa môžu požičovne áut pripojiť.

Ak sa chcete dozvedieť viac o platforme Rentalcars.com,  kliknite sem  .

2. CarRentals.com

CarRentals.com je platforma elektronického obchodu, ktorá sa sústreďuje na sektor prenájmu áut a podnikanie je súčasťou skupiny Expedia. Zákazníkom umožňuje nájsť a porovnať služby prenájmu áut vo vybranej destinácii a zaplatiť vopred, aby sa uzamkli zľavnené ceny. Pre podniky požičovne áut môže pripojenie k platforme pomôcť zvýšiť počet rezervácií a platforma sa stará o trhy luxusu, ekonomiky, dodávok, SUV a špeciálnych vozidiel.

Ak sa chcete dozvedieť viac o platforme CarRentals.com,  kliknite sem  .

3. HappyCar

HappyCar so sídlom v Hamburgu v Nemecku je metavyhľadávač na prenájom áut, ktorý bol spustený pre verejnosť v roku 2013. Používatelia si vyberú destináciu, ktorú si vybrali, a služba poskytuje zoznamy od požičovní áut v tejto oblasti, vďaka čomu môžu cestujúci ľahko nájsť najlepšie ceny alebo najvhodnejšie vozidlá. Hoci bola pôvodne zameraná na nemecky hovoriaci trh, odvtedy svoje pôsobenie rozšírila aj do krajín ako Spojené štáty americké, Španielsko, Francúzsko a Taliansko.

Ak sa chcete dozvedieť viac o platforme HappyCar.com,  kliknite sem  .

4. AutoRentals.com

Platforma AutoRentals.com bola spustená v roku 2012 a pôvodne bola zameraná výhradne na americký trh. Odvtedy sa však služba rozšírila a teraz sa zameriava na poskytovanie rezervácií prenájmu áut na globálnej báze. Služba poskytuje zákazníkom prístup k informáciám o dostupnosti a cenách v reálnom čase a prepojeniam na rezervačné systémy na platformách tretích strán, pričom AutoRentals.com dostáva províziu za vygenerované rezervácie.

Ak sa chcete dozvedieť viac o platforme AutoRentals.com,  kliknite sem  .

Zoznam medzinárodných rezervačných webových stránok pre reštaurácie

Reštaurácie predstavujú ďalšiu hlavnú oblasť riadenia  pohostinstva  a existuje množstvo rezervačných webových stránok, ktoré vám môžu pomôcť pri získavaní ďalších rezervácií stolov, vrátane nasledujúcich troch príkladov:

1. Otvorte tabuľku

OpenTable, založená v roku 1998, je online podnik, ktorý sa špecializuje na rezervácie reštaurácií. Samotná spoločnosť sídli v San Franciscu v Kalifornii a je vlastnená spoločnosťou Booking Holdings. Zatiaľ čo jej služby sú zamerané hlavne na Spojené štáty americké, je užitočnou platformou aj pre reštaurácie v Spojenom kráľovstve, Kanade, Nemecku, Francúzsku, Austrálii, Japonsku a Mexiku. Odhaduje sa, že službu každý mesiac využije 30 miliónov stravníkov v reštauráciách.

Ak chcete pripojiť svoju reštauráciu k platforme OpenTable,  kliknite sem  .

2. TheFork

Predtým známy ako Dimmi, TheFork teraz pôsobí ako súčasť portfólia TripAdvisoru a má hlavné sídlo v Sydney v Austrálii. Funguje ako cloudový rezervačný systém reštaurácií, kde sa reštaurácie pripájajú k platforme, aby sa zvýšil počet rezervácií, ktoré generujú, a spoločnosť TheFork si za takto vygenerované rezervácie účtuje províziu. Prepojenie so službou môže tiež zviditeľniť reštaurácie na TripAdvisore.

Ak chcete pripojiť svoju reštauráciu k platforme TheFork,  kliknite sem  .

3. Quandoo

Quandoo, ktorá bola založená v roku 2012 a sídli v Berlíne, je službou, ktorú využíva približne 17 000 reštaurácií po celom svete s cieľom podporiť distribúciu a prilákať viac rezervácií. Primárne sa zameriava na zákazníkov a podniky v Európe a v súčasnosti ho využívajú reštaurácie v Spojenom kráľovstve, Nemecku, Holandsku, Rakúsku, Taliansku, Švajčiarsku, Fínsku a ďalších, no jeho globálny dosah sa rozšíril aj do Hongkongu, Singapuru a Austrálie. .

Ak chcete pripojiť svoju reštauráciu k platforme Quandoo,  kliknite sem  .

Metavyhľadávače vs. cestovné agentúry

Pre zákazníkov online cestovné agentúry a metavyhľadávače často fungujú podobným spôsobom a niektoré platformy skutočne fungujú ako oboje. Sú však medzi nimi zásadné rozdiely a tieto rozdiely sú obzvlášť dôležité na pochopenie pre cestovné spoločnosti, ktoré chcú vytvárať dodatočné rezervácie.

Metasearch engine získava informácie z iných webových stránok a prezentuje informácie v ľahko stráviteľnom formáte. V cestovnom ruchu to bude zvyčajne znamenať čerpanie informácií o letoch, hotelových izbách, požičovniach áut, reštauráciách a cestovných balíčkoch a ich prezentovanie vo formáte zoznamu, čo uľahčuje porovnávanie cien. Metavyhľadávače však v skutočnosti nepredávajú inventár priamo a namiesto toho spájajú používateľov s externými rezervačnými platformami.

Naproti tomu online cestovná agentúra bude skutočne predávať zásoby v mene cestovných kancelárií výmenou za províziu. Zvyčajne budú mať svoj vlastný vstavaný rezervačný systém a cestovné spoločnosti platia províziu, aby mohli ťažiť zo zvýšeného počtu rezervácií, aj keď by boli vhodnejšie priame rezervácie.

Príklady Metasearch Engines

Hoci cestovné agentúry predstavujú jeden z najväčších distribučných kanálov, metavyhľadávače môžu tiež pomôcť pri vytváraní dodatočného dopytu po cestovných produktoch a službách. Nižšie sa dozviete viac o niektorých z najväčších metavyhľadávačov, ktoré poskytujú porovnanie cien a odkazy na rezervácie pre zákazníkov cestovania.

1. Google Hotel Ads

Google Hotel Ads, pôvodne známy ako Google Hotel Finder, je hlavnou cieľovou oblasťou mnohých cestovných kancelárií, pretože sa plne integruje s hlavným vyhľadávačom Google. To umožňuje, aby sa reklamy na hotely zobrazovali na stránkach s výsledkami vyhľadávacích nástrojov a v Mapách Google, čím sa maximalizuje viditeľnosť. Je dôležité si uvedomiť, že pre mnohých ľudí je Google predvoleným vyhľadávačom, a teda hlavným východiskovým bodom pri hľadaní produktov pre cestovanie.

Kliknutím sem získate  ďalšie informácie o reklamách na hotely Google.

2. TripAdvisor

TripAdvisor, ktorý bol spustený v roku 2000, sídli v Needhame v štáte Massachusetts a spočiatku fungoval výlučne ako platforma na hodnotenie postavená na myšlienke zákazníkov zanechávať verejne prístupné recenzie hotelov, reštaurácií a cestovných destinácií. Hoci je to stále kľúčová časť ponuky webovej stránky, funguje aj ako metavyhľadávač, ktorý používateľom umožňuje nájsť, porovnať a rezervovať hotelové izby, dovolenkové prenájmy, balíky, lety, prenájom áut a plavby.

Kliknutím sem získate  ďalšie informácie o Tripadvisore.

3. Kayak.com

Kayak.com je metasearch engine, ktorý bol pôvodne spustený v roku 2004 a ktorý vlastní Booking Holdings. Služba je dostupná vo viac ako 20 jazykoch a má viac ako 60 medzinárodných stránok. Zákazníkom ponúka možnosť nájsť, porovnať a rezervovať letenky, hotely, dovolenkové balíčky, prenájom áut, produkty cestovného poistenia a ďalšie. Umožňuje tiež cestovným kanceláriám spojiť sa s rezervačným systémom, aby mohli zdieľať informácie o inventári v reálnom čase.

Kliknutím sem získate  ďalšie informácie o kajaku.

Viac cestovateľských metavyhľadávok

Existuje veľké množstvo metavyhľadávačov založených na cestovaní, z ktorých každý sa zameriava na rôzne aspekty odvetvia alebo má rôzne kvality, ktoré môžu ponúknuť cestovateľom aj cestovným kanceláriám. Niektoré platformy zarábajú predovšetkým prostredníctvom reklám s cenou za kliknutie, iné dostávajú províziu z predaja.

Prečítajte si  „Zoznam hotelových metavyhľadávačov na zvýšenie počtu rezervácií hotelov“  a budete môcť nájsť dlhší zoznam metavyhľadávačov, ktoré sú relevantné pre  hotelový priemysel  a iné časti cestovného ruchu.

Ako sa pripojiť k cestovným agentúram

Keď identifikujete cestovné agentúry, o ktorých si myslíte, že budú najlepšie vybavené na to, aby vám pomohli zvýšiť počet prijatých rezervácií, musíte sa s nimi spojiť. Tu je k dispozícii niekoľko možností.

1. Spojte sa priamo s cestovnými agentúrami

Prvou možnosťou pre spoločnosť, ktorá sa chce spojiť s cestovnou agentúrou, je pokúsiť sa o to priamo. Mnohé OTA poskytujú túto možnosť a umožňujú podnikom pripojiť k platforme svoj vlastný hotel, leteckú spoločnosť, autopožičovňu, výletnú linku alebo inú ponuku. Vo väčšine prípadov bude potrebné zaplatiť províziu za všetky vytvorené rezervácie.

Priame pripojenie môže poskytnúť možnosti na prispôsobenie a správu profilu vašej spoločnosti na platforme, čo môže byť prospešné pre vašu firmu odlíšiť sa od konkurenčných spoločností na rovnakom mieste.

2. Pripojte sa cez globálne distribučné systémy

Keď offline cestovná agentúra vyhľadá informácie o dostupnosti letov, hotelových izieb, áut na prenájom a iných podobných produktov alebo služieb, urobí tak pomocou globálneho distribučného systému alebo skrátene GDS. Tieto systémy, ktoré môžu využívať aj OTA, umožňujú cestovným agentúram jednoducho porovnávať ceny a vidieť dostupnosť v reálnom čase.

S ohľadom na túto skutočnosť, aby ste do svojho podnikania prilákali viac cestujúcich, mali by ste sa spojiť so všetkými hlavnými globálnymi distribučnými systémami. Keď to urobíte a sprístupníte im svoj inventár a informácie o cenách, môžete výrazne zvýšiť počet rezervácií, za pomoci cestovných agentúr.

3. Spojte sa s Metasearch Engines

Ak platforma, na ktorú sa zameriavate, funguje primárne ako metavyhľadávač a nie ako online cestovná agentúra, pripojenie môže byť mierne odlišné. Hoci niektoré z týchto platforiem stále poskytujú možnosti priameho pripojenia, zvyčajne nepoužívajú systémy GDS. Namiesto toho nájdu výsledky vyhľadávaním na webových stránkach OTA.

Všetky metavyhľadávače však vyhľadávajú na rôznych platformách a niektoré dávajú prednosť jednej OTA pred druhou. Preto, aby ste sa mohli zobraziť na čo najväčšom počte stránok s výsledkami metavyhľadávačov, mali by ste svoju cestovnú kanceláriu pripojiť k rôznym OTA. Ak je možnosť priameho pripojenia, mali by ste tiež využiť túto príležitosť.

Ako spravovať svoj inventár so všetkými cestovnými kanceláriami

Jednou z potenciálnych ťažkostí pre cestovné kancelárie je riadenie distribúcie inventára cez veľké množstvo rôznych kanálov, pretože každý kanál potrebuje mať aktuálne informácie o tom, koľko hotelových izieb, sedadiel v lietadlách alebo iných položiek inventára je dostupných na predaj. .

Pre väčšinu situácií je najlepším riešením nájsť spoľahlivý softvér na správu distribučných kanálov. Ak sa napríklad zaoberáte  správou hotelov  , môžete využiť manažéra hotelových distribučných kanálov a existujú riešenia aj pre iné cestovné spoločnosti, ktoré umožňujú OTA a globálnym distribučným systémom prijímať údaje v reálnom čase.

Spolupráca s cestovnými agentúrami je výhodná pre mnohé spoločnosti, ktoré chcú predávať cestovné produkty a služby širokému publiku. Cestovné agentúry dokážu osloviť ľudí, ktorí by inak o vašej firme nevedeli, a pomocou poskytnutého zoznamu cestovných kancelárií môžete zvýšiť dopyt, čo vám môže pomôcť optimalizovať príjmy a obsadenosť.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

(1) komentár

  1. Manažment cestovného ruchu: Všetko, čo potrebujete vedieť o cestovnom ruchu – TRAVEL 4 LIFE

    […] našom článku  „Vygenerujte viac rezervácií s týmito cestovnými agentúrami“  nájdete rozpis niektorých z najznámejších a najpoužívanejších cestovných kancelárií, […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *